Вирощеним врожаєм зернових потрібно розпорядитись по-господарськи
Повернутися
(08.02.2012)

Українські землі – це головна скарбниця нації, великий потенціал, яку ми ніяк не можемо почати правильно використовувати. Несприятлива для аграрного бізнесу нормативно-правова база стримує динаміку розвитку аграрного комплексу України, на цьому були розставлені акценти главою держави. Реалізація нової аграрної політики, в основі якої реформа земельних відносин та відродження села, неодноразово вказувала на важливість належного формування законодавчої бази ринку земель сільськогосподарського призначення. Саме ці слова сказав Президент України Віктор Федорович Янукович на засіданні Верховної Ради України. Глибокі дискусії, обговорення та багаточисельні зустрічі народних депутатів України, членів комітету, працівників  Мінагрополітики, виїзди на місця в області для зустрічі із власниками земельних паїв, фермерськими господарствами, керівниками великих і малих сільськогосподарських агроформувань, посадовими особами органів місцевого самоврядування та виконавчої влади дали можливість максимально відповісти на ті застереження, які висловлювалися, та пропозиції, які подавалися всіма суб’єктами законодавчої ініціативи та іншими категоріями українського суспільства.

Доцільно підкреслити головні цінності законопроекту про ринок земель. Вирішено питання, яке створювало неспокій у всі роки: чи продаватимуть українську землю іноземцям. Ми в цьому законопроекті чітко визначили, що суб’єктами ринку земель України мають бути тільки громадяни України. Це дуже важливо, і прописано, і це проходить через усі статті законопроекту. Нічого подібного не було прописано в жодному законопроекті в усі попередні роки.

З метою фінансування соціально-економічного розвитку сіл і селищ законопроектом передбачена сплата 1 відсотка від нормативно-грошової оцінки земель в бюджет сільської ради. Так були завжди, коли були, існували колгоспи.

Крім цього, законопроектом передбачається, що юридичні особи, які орендують земельні ділянки, мають бути обов’язково зареєстровані за місцем розташування цих земельних ділянок. За нашими підрахунками, в результаті цього і в результаті прийняття законопроекту про ринок земель до бюджетів територіальних громад повинно надійти не менше 3 з половиною мільярдів гривень. Таких коштів з бюджету за останні 10 років ніколи не надходило до села.

Тому прийняття законопроекту про ринок земель із запропонованими нормами серйозно сприятиме розвитку, територіальних громад, сприятиме зросту зайнятості тих людей, які мають сьогодні присадибні ділянки, які вирощують багато сільськогосподарської продукції.