Українському селу вкрай необхідна державна та законодавча підтримка
Повернутися
 (18.05.11)

Наразі об'єктивною необхідністю є привернути увагу Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, місцевих органів влади та самоврядування щодо негативних тенденцій існування села, територіальних громад, умов життя і праці в сільській місцевості.

Розпочавши в 90-х роках земельну реформу та реформування сільськогосподарського виробництва, ідеологи цих реформ, на превеликий жаль, не брали до уваги особливості українського села, багаторічної системи виробничих відносин, що склалася і давала досить високий рівень виробництва сільськогосподарської продукції водночас, вирішуючи проблеми створення робочих місць, зайнятості людей, розвитку інфраструктури - дороги, школи, дитячі садочки, клуби, бібліотеки, врешті-решт не прислухалися до думки людей, в долю яких вмонтовувалися зміни, не прислуховувалися до здорового глузду.

Саме тому сьогодні, мабуть, не є дивним, що ми через 15-17 років після того як активними зусиллями розвалили оптимальні за розмірами сільськогосподарські підприємства зараз не менш титанічними зусиллями, але не зовсім успішно б'ємося над проектом Законом України про консолідацію земель.

В даний час значних масштабів набула практика оренди земельних паїв великими холдингами. В погоні за збільшенням обсягів орендованих земель з'явилися уже і відповідні бізнес-групи, діяльність яких, на превеликий жаль, в багатьох випадках виходить за межі не тільки правових, а й людських понять.

Комітет Верховної Ради України з питань аграрних питань та земельних відносин отримує величезну кількість скарг з цього приводу. Перевіркою на місцях встановлено, що ці структури фальсифікують навіть підписи на договорах оренди власників земельних паїв, як це показала остання перевірка комітетом, скарги по Товариству "Яланецьке" Бершадського району. Ці та інші факти вказують на те, що нам всім, і особливо народним депутатам потрібно відкласти політичні інтереси партії, хоча б при вирішенні вдосконалення земельного законодавства.

З огляду на багатостраждальне село потрібно активно долучитись до здійснення системних реформ в найважливіших сферах національної економіки, ініційованих Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем.
Одним із самих важливих напрямів цих реформ є, зокрема, питання удосконалення управління землями державної власності, проведення інвентаризації земельних ресурсів, законодавства щодо ринку землі. Ці та інші реформи мають дати відповідь на ті недоліки, які склалися сьогодні, і зробити конкретні подальші кроки на вдосконалення земельних відносин.