Символічний факел природного газу на початку серпня урочисто запалено у Розкопанській територіальній громаді.
Повернутися
    Коли у віддалене село приходить справжнє благо — природний газ, тоді оживає надія на достойне життя, зростання добробуту. Символічний факел природного газу на початку серпня урочисто запалено у Розкопанській територіальній громаді. Подія стала результатом співпраці всіх гілок влади, агроформувань, які господарюють на території, та громади.

   Відтепер понад сот­ня сімей буде користуватися природним газом, що зніме багато проблем з комфортом в оселях у першу чергу сільських ветеранів, пенсіонерів, а ще це є доказом того, що навіть у складних умовах власними зусиллями можна покращити умови проживання на території.

   Отож, у селі свято. На майдані, біля пам’ятника загиблим в роки останньої війни воїнам-односельцям, зібралося чимало люду із сіл-іменинників.

   До них на таку визначну, можна сказати, епохальну подію завітали народний депутат України, голова комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, ректор Вінницького аграрного університету Григорій Калетнік, голови — районної державної адміністрації Василь Осадчук та районної ради Володимир Олексієнко.

   Загальна вартість проведених робіт на газопроводі, за словами сільського голови Василя Власка, який першим привітав  усіх присутніх на врочистому зібранні з визначною подією у житті громади, становила 2 млн. 200 тисяч гривень. Зрозуміло, що основним джерелом фінансування робіт з газифікації стали кошти населення. І якби всі активно включилися у добру справу, то і Розкопане, і Наказне вже кілька місяців користувалися б благами цивілізації. Проте частина жителів відмовились від участі в проекті — і виникла заборгованість за проведені роботи, які проводилися, окрім підрядників, й місцевими жителями.

   Надавали допомогу сільськогосподарські структури, які орендують у місцевих селян земельні частки (паї), — Олександра Жилюка, Антона Савлука, та левова частка випала на місцеве ТОВ «Погребищенське», очолюване Миколою Михальченком. Цей керівник виділив на загальну справу більше двохсот тисяч гривень, аби люди були з природним газом.

   Щоб наблизити розкопанчан  до цього щасливого дня, свій внесок у загальну справу зробив народний депутат Григорій Калетнік, виділивши 40 тисяч гривень.

   Вітаючи громаду із запаленням факела природного газу, народний обранець сказав, що у стінах парламенту він завжди предметно стоїть на позиціях захисту і відстоювання інтере­сів простого сільського трударя-хлібороба і скільки йому вистачатиме сил, робитиме це й надалі. А сьогоднішня подія для сільських жителів — це не тільки невеличка перемога, але й серйозні інвестиції у майбутнє. Громада повірила у власні сили, а це значить, що можна братися за реалізацію й інших серйозних проектів, скажімо, за ремонти доріг, будинку культури тощо. Тим більше, що є надія на допомогу від місцевого сільськогосподарського то­вариства «Погребищенське».

   Григорій Калетнік завжди відгукувався на різні прохання жителів громад нашого й інших районів, коли потрібно було організувати сприяння коштами на газопроводи чи інші соціальні проекти, будучи головою Вінницької обласної ради, головою облдержадміністрації, а потім народним депутатом України кількох скликань. Коли потрібна його підтримка — він завжди йде назустріч людям. 

   Вітали сельчан із подією директор СТОВ «Погребищенське» Микола Михальченко, голова сільського кооперативу Йосип Притула, начальник Погребищенського управління газового господарства Віктор Нагорняк.

    Приємна місія запалити факел природного газу випала на святі сільському голові Василю Власку і голові кооперативу Йосипу Притулі.

   Уже в оселі місцевого жителя, голови ветеранської організації села Миколи Цегельнюка переконалися в ефекті від проведених робіт, коли народний депутат України Григорій Калетнік  разом із господарями запалив природне паливо на газовій плиті.