Медичний проект, ініційований Григорієм Калетніком, взяв курс на села району
Повернутися
У перший тиждень від старту медично-діагностичного проекту його учасникам на Немирівщині  вдалося досягти прогнозованого результату. Вони побували у 7 населених пунктах: Воловодівка, Воробіївка, Вовчок, Семенки, Стрільчинці, Новоселівка та Мала Бушинка, де надали практичну допомогу понад півтисячі жителям Немирівського району. Саме в Малій Бушинці склалися критичні умови із медичним обслуговуванням. У селі мешкає близько ста чоловік. Наглядає за місцевим стареньким ФАПом одна санітарка, оскільки місце завідувача фельдшерсько-акушерським пунктом вже кілька років вакантне. Раз на два тижні сюди навідується медик із сусіднього Сокільця, решту часу люди залишаються сам-на-сам зі своїми проблемами. Бригада лікарів медично-діагностичного проекту прийняла у Малій Бушинці всіх охочих, а до немічних ветеранів Великої Вітчизняної війни у супроводі волонтерів навідались прямо додому.

У Стрільчинцях бригада проекту допомогла із транспортуванням травмованої дитини.  Десятилітній Андрій Ляшенко сильно забився, впавши з велосипеда. Схвильована мати звернулася до медиків бригади вищезгаданого проекту. Хірург оглянув хлопця, наклав шину на зламану руку і виписав направлення на лікування до районній лікарні. Туди постраждалого Андрія доправили спецмашиною.
-     Якби не реанімобіль проекту, який цього дня знаходився у селі, мені довелося б півдня добиратися до Немирова. – Розповіла Лілія Ляшенко, мати постраждалого хлопчика. Вдячності жінки немає меж, адже всього за дві години дитині поставили діагноз і надали кваліфіковану допомогу, а у випадках з тяжкими травмами, як відомо, час – на вагу золота.   

За словами головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Немирівської райради Леоніда Герасименка, його підлеглі з розумінням і вдячністю сприйняли ініціативу Григорія Калетніка. Такі виїзні огляди дають можливість не лише допомогти людям, але й  скласти реальну картину потреб населення. Втім, як завжди у місцевому бюджеті на подібні акції немає коштів, тож медицина тримається на добрих починаннях небайдужих благодійників. 

19 червня виїзна бригада медичного проекту побувала у селі Воловодівка. Протягом дня тут пройшли обстеження та проконсультувалися 49 мешканців. Люди раділи тому, що можуть у себе вдома, не виїжджаючи в район зробити кардіограму серця, пройти лабораторні дослідження крові, виміряти артеріальний тиск, отримати консультації висококваліфікованих лікарів. Переважно до медиків зверталися жителі похилого віку, у яких чимало проблем зі здоров’ям через гіпертонію, захворювання серцево-судинної системи, хвороби суглобів. Були серед них такі, яким не просто було дістатися до ФАПу. Жінку, яка погано бачить, привели на консультацію за руку. Уявіть, як важко їй було б дістатися до райцентру та зорієнтуватися у кабінетах поліклініки.

З 450 жителів Воловодівки  – 42 дітей. З них двом ще й немає року. Дізнавшись, що в село приїдуть фахівці з району мама та бабуся привели на обстеження  одну з наймолодших жителів села – 8-місячну Сашу Небожак, аби переконатись, що у дитини все добре і вона правильно розвивається. «Спасибі Григорію Калетніку за таку добру справу» - раділи рідні маленької.

Не оминув увагою проект і тих людей, хто через хворобу не зміг прийти до ФАПу. Найстарший, кому було надано консультації, інвалід І групи, учасник війни, 85-річний Іван Свердел.
Таким був перший тиждень роботи проекту – а попереду ще кожен населений пункт.