У Вінницькому аграрному заклали «Парк патріотизму, миру та єднання»
Повернутися

Урочистості розпочали виконанням гімну та вшануванням хвилиною мовчання загиблих.

Першим із вітанням до присутніх звернувся президент університету, доктор економічних наук, професор Григорій Калетнік: «32 роки… Це той час, за який маленький струмок під назвою «Вінницький філіал Української  сільськогосподарської академії» розгорнувся у велетенську річку під назвою «Вінницький національний аграрний університет» – осередок аграрної освіти і науки із сучасною матеріально-технічною базою, розлогою мережею філій та наукових центрів, широко відомий не лише в Україні, але й за кордоном. З року в рік ми на сходинку вище піднімаємося у своєму розвитку. Спільно із Інститутом біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України ми об’єднались у Всеукраїнський науково-навчальний дослідницький консорціум. Ми успішно пройшли акредитацію та отримали сертифікати з 30-ти напрямів підготовки та спеціальностей. Університет отримав сертифікат про акредитацію на 10 років. Наші студенти здобуватимуть звання офіцерів і опановуватимуть військову підготовку, прямо в стінах вузу.

Університет продовжує бути привабливим для абітурієнтів. Це довела вступна кампанія. Завдяки новим спеціальностям в аграрну родину у 2014 році влилось 1439 юнаків та дівчат. Престиж університету доводить і минулорічний рейтинг ВНЗ «Компас». Якщо у 2012 р. в його списку ВНАУ займав 186 місце, то тепер за один навчальний рік піднявся понад сто сходинок вгору, посівши 81 місце. З-поміж 18-и українських вузів аграрного спрямування наш університет сьогодні посідає 2-е місце. Це – наші спільні здобутки, за що щиро вдячний кожному».

Керівник вузу не оминув нагоди і привітав професорсько-викладацький колектив із Днем працівника освіти. Подякував за професійність, працелюбність, терпіння і любов, з якою викладачі сіють зерна науки в душі молодого покоління.

Між вітаннями чарували гостей бездоганно виконані хореографічні постановки, духовий оркестр, виконані талановитою молоддю університету. Не залишила байдужим нікого пісня у виконанні колишнього студента Валентина Столярчука, в якій лунав заклик «Примиріться, сини: Україна благає!»

Головними гостями мітингу були ті, хто на собі відчув біль та горе неоголошеної війни, яка зараз триває на Сході Україні. Це – військові, які воювали в АТО та після поранення повернулися на лікування, члени їх сімей та сім’ї загиблих. Були серед патріотів і студенти нашого університету.

«Ми схиляємо голови перед вашим подвигом і пишаємося. Ви – справжні патріоти, герої українського народу!» – звернувся до них Григорій Миколайович і запевнив, що сім’ї учасників АТО колектив Вінницького національного аграрного університету підтримуватиме системно. Основну роль в цьому виконуватимуть професорсько-викладацький склад та члени створеної студентської громадської організації «Патріотизм, мир та єднання». Вони допомагатимуть патріотам та їхнім сім'ям у вирішенні їх проблем. Григорій Миколайович подякував молоді за їх активну позицію та небайдужість до долі країни та додав, що тільки разом ми зможемо подолати і пережити ці жахливі і вікопомні сторінки історії української держави.

«Україна переживає складні часи як в економічному, так і суспільно-політичному житті. Серце і душу кожного з нас крає страшне слово АТО. Ніколи не виплачуться від сліз очі матерів, які ростили, плекали своїх синів, а тепер із молитвою і тривогою у серці благають Бога, щоб повернулися їхні діти живими і не ушкодженими.

І їхня велика гордість, що виховали таких патріотів, які ладні здоров'я і життя віддати аби захистити рідну батьківську землю, відстояти її незалежність і соборність. Дай Боже, щоб настала омріяна година, яка принесе мир і спокій в Україні, і щоб ми зустріли своїх синів, батьків, братів, коханих - українських патріотів на мирній батьківській землі, у рідних домівках», - сказав під час вітального слова Григорій Миколайович.

Яскравою кульмінацією стало урочисте закладання капсули із Посланням майбутнім поколінням і висаджування куща калини – символу України. Згодом на цьому місці виросте «Парк патріотизму, миру та єднання». Парк матиме форму карти України і нагадуватиме історію боротьби українського народу за свою соборність і незалежність. Досаджуватимуть його та доглядатимуть за насадженнями будуть усі наступні покоління студентів Вінницького аграрного. Честь висадити перше деревце випала дітям героїв АТО  – Валентину Долінському, Юрію Ліпському, Насті Білошкурській. Допомагали малечі студент-учасник АТО Віталій Вжещ, студенти Максим Васильков, Вадим Кирилюк, голова студради Ольга Ящишена, голова профкому студентів Бондаренко Владислава та президент університету Григорій Калетнік.

Патріотичного звучання урочистостям додав студентський флеш-моб. Тримаючи у руках жовто-блакитні кульки, молодь вишикувалась на місці майбутнього саду у формі карти України. На знак миру та єдності під вигуки «Одна, єдина, вільна Україна!» юнаки та дівчата випустили в ясне осіннє небо жовто-блакитні кульки та білих голубів.

ТІ, ЩО  БОРОНЯТЬ УКРАЇНУ!

Мельник Олександр:

-  Я прибув у відпустку.  Адже  служу у  аеромобільній бригаді солдатом. Із задоволенням  завітав до рідного університету, де навчаюсь  на заочній формі. Слава Богу, - мене  минула куля, але це війна і не дай Боже комусь це все побачити і пережити. Вірю, що ми здобудемо перемогу, бо особисто у мене після війни ще багато справ… 

Тамара Розвора:

Я - мати бійця, якому випало на долю захищати Україну. Просила його поступити та отримати вищу освіту. Син поступив на заочну форму навчання. Зараз він на четвертому курсі ВНАУ. Він мріяв служити у десантних військах. Займався спортом. Його мрія збулася. Зараз він  служить у 95-й  аеромобільній бригаді. Я вірю, що завдяки материнським молитвам, діти повертаються додому живими.   Дякую, що тепер ми всі разом і мені  не доведеться самотужки  вирішувати проблеми, збирати в зиму сина…

Шкурний Олег, загинув  під Дебальцево…

- Ми і досі не можемо виправити  помилку у документах, тому сподіваємося на ось таку допомогу, адже  самотужки нам точно не впоратися, - розповідає мати Олега  Людмила  Шкурна, - можливо і до суду звертатися доведеться. Навіть не  знала, в які двері стукати -  сьогодні  вже знаю.

Дуже сподіваюся, що син загинув заради  кращого і мирного майбутнього…

Матяш Віктор:

- Я родом з Пархомівки Іллінецького району. В зону АТО прибув десятого квітня, а 22 травня був поранений. Переніс не одну операцію. "У мене є молодший брат та сестра. Сьогоднішня зустріч у Вінницькому Аграрному дуже нас підтримала, дала надію сподіватися, що про нас не забули, що війна прийшла не лише у наші домівки.

Головною проблемою усіх учасників бойових дій у зоні АТО на Сході України є - відсутність відповідних документів. На паперах нас,  українських солдат, там не було. Треба, щоб у таких справах був лад, і ми були соціаль-но захищені. Тут нам пообіцяли  правову підтримку", - розповів Віктор

Джерело: I-vin