Григорій Калетнік: «Я голосував за ратифікацію угоди з ЄС»
Повернутися
Це голосування політологи назвали історичним, за ним, без перебільшення,  слідкували не тільки в Україні, але й у світі. Наш   народний депутат Григорій Калетнік також брав участь  у  засіданні Верховної ради та  розповів про це важливе дійство та власну позицію.
 
-  Це було справді  надзвичайне  голосування – синхронно два парламенти у Києві та Стразбурзі проголосували за  ратифікацію угоди із Євросоюзом, - розповідає  Григорій Калетнік, - я, як народний депутат, засвідчив своє і своїх виборців прагнення реформувати країну за європейськими цінностями і стандартами.
 
Це голосування продиктоване часом та  непростими обставинами, утім, це перший крок на оновлення та перебудову держави, -  зазначає Григорій Миколайович. 
 
– Нагадаю, що Угоду про асоціацію України й Євросоюзу підписували у два етапи: 21 березня 2014 року – політичну частину, а 27 червня 2014 року – економічну. Це досить  солідний документ, що налічує понад тисячу сторінок, а за своєю структурою складається з преамбули, семи частин, 43 додатків та трьох протоколів. Її виконання розраховане на 10 років.
 
Хочу зазначити, що у «Преамбула, загальні цілі та принципи» окреслюється підґрунтя, яке існує сьогодні для укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема: визнання з боку ЄС європейського вибору та європейських прагнень України, як європейської країни, що поділяє з ЄС спільну історію та спільні цінності, а також визначені цілі Угоди.
 
Закріплюються основні принципи, які лежатимуть в основі асоціації, передусім забезпечення прав людини та основоположних свобод, повага до принципу верховенства права, дотримання принципів суверенітету і територіальної цілісності, непорушності кордонів і незалежності. Наголошується, що подальші відносини між Україною та ЄС базуватимуться також на принципах вільної ринкової економіки, верховенства права, ефективному урядуванні тощо.
 
Наостанок  Григорій  Калетнік зазначив, що  Угода про асоціацію – це, крім усього, чимала відповідальність  та  велика праця. Це нові принципи та підходи.  І те, як скоро Україна стане повноцінним член  Європейського союзу  залежить від багатьох факторів, але в першу чергу, від готовності кожного з нас дотримуватися  європейських принципів та  правил.  
 
-Всі ми маємо буті готові брати відповідальність на себе, - наголосив Григорі  Миколайович. Час за справами.