
2010 року збулась мрія настоятеля Погребищенського православного Золотокупольного Храму Успіння Божої Матері протоієрея Віктора – засновника першої православної парашутно-десантної школи імені цесаревича Олексія: відкрито полігон, на якому досягатимуть духовних висот та бойової майстерності її курсанти.
Полігон розташований під Філюткою, забутим селом з двома хатинами (багато хто навіть в Погребищенському районі раніше не чув про цей населений пункт). Але тепер воно стало відомо в усій Україні, бо саме тут відкрито літній табір юних десантників, які добиралися сюди на справжніх бойових машинах – бронетранспортері та броньованій розвідувальній машині. Є тут військові намети, польова кухня, санчастина, парашути та інше спорядження. Є й інструктори, серед яких воїни-афганці, котрі навчатимуть юних.
Благословив відкриття військово-польового табору парашутно-десантної школи для дітей архієпископ Тульчинський та Брацлавський Іонафан.
Відбулися перші стрибки у рідній стороні, раніше для цього треба було добиратися під Вінницю – на стрижавський аеродром.
Як і годиться, духовний наставник, а, по суті, тепер й інструктор отець Віктор з кожним курсантом поспілкувався перед стрибком, перевірив амуніцію. Усі успішно приземлялися, а потім скуштували солдатської каші.
Розпочався відлік буднів польового табору для юних десантів.
Одним із юних парашутистів і стала Могир Надія, мрії якою були ще з дитинства й навіть в солодких дитячих снах. Завдяки турботі та фінансовій підтримці народного депутата України Григорія Калетніка її заповітна мрія здійснилась, а саме в придбанні необхідного спорядження для парашутистів. Надійка, як її називали в таборі юних десантників, зробила (32) стрибків з парашутом. Нині Надія студентка ВНАУ, але своє захоплення не залишає й на літні канікули знову прагне зустрітись зі своїми друзями по спорту.