Фестиваль вишиванок у Клембівці «Сорочку мамину до серця пригорну».
Повернутися
Третій фестиваль у Клембівці на Ямпільщині розпочався надзвичайно урочисто - із відкриття стели. При в`їзді до села на високому білому камені вирізьбили символічний візерунок вишиванки та дату заснування села. На пагорбі біля ошатного будинку культури між деревами парку розташувались творчі майстерні - розпис та різьба по дереву, вироби із глини, соломи, бісеру і найголовніша принада - вишиванки. Майстрині принесли на фестиваль-виставку сорочки, рушники, скатертини, які вишивали на продаж і ті давні, матині, бабусині, що бережуть у родинних скринях або в місцевому музеї.
Клембівка славилась на увесь світ своїми вишиванками. За радянських часів тут працював потужний цех, його майстрині витворами своїх рук і сердець здобували почесні звання і медалі.

Для почесних гостей та меценатів свята - Григорія Калетніка, Сергія Татусяка та інших влаштували виставки - вони не лише милувалися неповторними роботами, а й скористувалися нагодою оновити гардероб. Сорочку із вишивкою у жовто-блакитних кольорах придбав до Дня Незалежності Народний депутат Верховної Ради України, клембівчанин за народженням, Григорій Калетнік.

Фестивальне дійство продовжувалось у будинку культури - експозиція з бібліотечного та музейного фондів дала раритетні вишиванки та фотографії майстринь, а їхні доньки та онучки запрошували до залу, прикрасивши вхід найдовшим дев`ятиметровим рушником, який є символом Ямпільщіни. Клембівка - село велике - 3000 населення. У залі вільних місць майже не було, а зі сцени лунали презентація нової книги про історію села, вірші та пісні. Вітали клембівчани один одного і єдналися у надії у відродженні слави кращих вишивальниць світу.