Уточнення ситуації із землею на останньому засіданні Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин.
Повернутися
Позитивний внесок в стабілізацію сільськогосподарського виробництва зробив і Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, який нещодавно на своєму засіданні прийняв рішення про перенесення терміну введення ринку землі не раніше 2013 року. Водночас народні депутати України члени комітету розблокували ситуацію із землями несільськогосподарського призначення. Негативна оцінка була також висловлена діяльності латифундій. Села, які опинилися в зоні діяльності агрохолдингів в сто тисяч і більше гектарів землі не мають ніякої підтримки ні в соціальній сфері, ні в ремонті доріг. Ні в допомозі окремим людям – жителям цих сіл. Є цілий ряд прикладів нехтування законних прав власників земельних паїв. Перед якими не виконуються договірні умови орендарями і при цьому вони ще й заважають через вплив на судові та інші правоохоронні органи, не даючи селянам відстояти свої законні права, висловлені в договорах оренди свої земельних часток.

Протягом опрацювання закону у комітеті спільно з робочою групою, відповідно до доручення Голови Верховної Ради України було зменшено граничне обмеження площ земельних ділянок, а також і оренда в одному районі. Податки залишаються тільки в великих містах, в зв’язку із тим, що латифундії зареєстровані в основному в столиці. Також прийнято рішення про те, що кожна сільськогосподарська структура, якою б вона не була, вона має бути зареєстрована в районі розміщення земельних угідь. Також передбачено і однопроцентний збір з орендарів святої української землі, який має перераховуватись на рахунок районних державних адміністрацій та районних рад для їх пропорційного розподілу на кожне село у відповідності до кількості там населення. По підрахунках це приблизно щорічно буде поступати на соціально-економічний розвиток сіл до чотирьох мільярдів гривень. Це в десятки разів більше, ніж те, що останніми роками виділяється для допомоги на соціально-економічний розвиток села.