Проект Закону «Про ринок земель» готовий до розгляду в другому читанні.
Повернутися
10 січня 2012 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, присвячене розгляду проекту закону «Про ринок земель» (реєстр. №9001-д).

У засіданні взяли участь народні депутати-члени Комітету, представники центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики та продовольства, центрального органу виконавчої влади з питань земельних відносин, інших міністерств та відомств, представники підприємств, установ, організацій, а також науковці.

У ході засідання профільного Комітету за головуванням Калетніка Григорія Миколайовича було розглянуто й опрацьовано більше 1000 поправок до законопроекту. За результатами плідної роботи Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував парламенту прийняти у другому читанні та в цілому проект закону «Про ринок земель».

Так, мета вказаного законопроекту полягає у визначенні правових і економічних засад організації та функціонування ринку земель в Україні. Документ, зокрема, містить визначення субґєктів і обґєктів ринку земель, його організаційних засад, основних вимог щодо обігу окремих категорій земель, включаючи землі сільськогосподарського призначення, порядку проведення земельних торгів тощо. До суб’єктів аграрного ринку пропонується віднести фізичних осіб-громадян України, територіальні громади та державу. Крім цього, документ містить пропозицію встановити обмеження загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати в оренді однієї особи, на рівні 10% площі сільськогосподарських угідь на території району, але не більше 100 тис. га на території України.

До суб‘єктів земельного ринку пропонується віднести фізичних осіб-громадян України, територіальні громади та державу.
Планується також встановити, що у приватній власності однієї фізичної особи можуть перебувати земельні ділянки, призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, фермерського господарства загальною площею не більше, ніж 100 гектарів.

Крім цього, документ містить пропозицію встановити обмеження загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати в оренді однієї особи, на рівні 10% площі сільськогосподарських угідь на території району, але не більше 100 тис. га на території України.

Законопроект містить також норму, відповідно до якої перехід права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення не має припиняти права оренди на неї.

Планується також встановити, що інтереси держави на земельному ринку представлятиме Державний земельний банк.