Відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.
Повернутися
Тільки-но відкрилася десята сесія Верховної Ради України шостого скликання, Комітет з питань аграрної політки та земельних відносин плідно продовжив здійснювати свою діяльність. Слід зауважити, що завдяки організаторським здібностям Голови Комітету Г.М. Калетніка робота вказаного структурного елементу вітчизняного парламенту є активною, відповідальною, систематичною та якісною.

Зокрема, 7 лютого 2012 року відбулося чергове засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому були присутні вісімнадцять народних депутатів, представники центральних органів виконавчої влади, члени секретаріату Комітету, помічники народних депутатів та ін. На порядку денному засідання Комітету було розглянуто ряд стратегічно важливих питань, пов’язаних з окремими положеннями проекту Закону України «Про ринок земель», покращенням порядку здійснення державного контролю за використанням і охороною земель, проведенням робіт з визначення енергопотенціалу та ін.

Окрім того, під час роботи засідання членами Комітету проаналізована діяльність Кабінету Міністрів України у сфері реалізації аграрної політики. Так, народні депутати звернули увагу на некоректність урядового органу у вирішенні деяких питань. Зокрема, Голова Державного агентства рибного господарства України В.С. Дроник представив до уваги членам Комітету законопроект «Про аквакультуру». Важливість цього нормативно-правового акту усвідомлена не лише на внутрішньодержавному рівні, а й на міжнародному, оскільки більшість європейських розвинених держав прийняли зазначений документ. Правове регулювання зазначеного документу спрямоване на реалізацію державної політики щодо ефективного розвитку аквакультури як окремого виду сільськогосподарської діяльності в системі агропромислового виробництва, спрямованої на збільшення обсягів виробництва корисної біологічної сільськогосподарської продукції (риби та інших водних біоресурсів), збереження біорізноманіття та поповнення запасів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) України, а також на здійснення рибогосподарської діяльності способами, що не допускають нанесення шкоди навколишньому середовищу.

Однак, членами Комітету було зроблене зауваження, що даний проект Закону чітко не визначає поняття «аквакультура», оскільки ототожнює його з поняттям «рибництво», в той час, як цей термін має більш широке навантаження і включає не лише діяльність з штучного відтворення, утримання та вирощування риби, але й інших водних організмів. У зв’язку з цим Комітет прийняв рішення повернути законопроект на доопрацювання.

В цілому робота Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин характеризується найбільш високими показниками, що свідчить про працелюбність і високу керованість з боку Голови Григорія Миколайовича Калетніка.