«Про хід виконання програми реформування аграрної освіти та науки Міністерством аграрної політики і продовольства та Національною академією аграрних наук України у відповідності до розпоряджень Кабінету Міністрів України № 279 –р та № 1112 – р»
Повернутися
У рамках реформування аграрної освіти та науки в Україні за ініціативи Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Г.М. Калетніка відбулися слухання, присвячені питанню імплементації Національного плану дій, затвердженого Президентом України, а також Концепції реформування і розвитку аграрної освіти та науки, затвердженої Кабінетом Міністрів України. На думку Григорія Миколайовича, «це питання продиктовано життям та пов’язано з відставанням України від інших розвинених держав, а також неконкурентоспроможністю дипломів вітчизняних спеціалістів на міжнародній арені».

Враховуючи значимість вказаного питання та необхідності врахування позиції осіб, які кожний день безпосередньо працюють в освітянському та науковому секторах аграрного комплексу держави, на Комітетські слухання були запрошені представники Міністерства аграрної політики і продовольства України, Національної академії аграрних наук України, університетів, науково-дослідних аграрних інститутів, народні депутати України, представники профільного Комітету та ін.

Учасники слухань зазначили, що сьогодні необхідно продовжити та довести до кінця реформування аграрної освіти та науки, у зв’язку з цим потрібно й надалі здійснювати оптимізацію кількості аграрних вузів, інтеграцію наукових та освітніх установ, збільшення кількості студентів, створення ефективної системи підвищення кваліфікації кадрів та підвищення якості освіти до європейського рівня.
З метою виконання стратегії реформування аграрної науки планується оптимізувати кількість вищих навчальних закладів і наукових установ. Після завершення реформування функціонуватиме сім вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, два – І-ІІ рівнів акредитації та 38 наукових установ Національної академії аграрних наук України.

Міністерством аграрної політики і продовольства України визначено 7 регіонів, де буде створено навчальні науково-виробничі комплекси (ННВК) - Донбаський, Слобожанський, Подільський, Прикарпатський, Південний, Таврійський та Поліський. Як поінформував заступник Міністра аграрної політики і продовольства Сень О.В., «при формуванні такого розподілу враховувалися природний і ресурсний потенціали регіонів, площа ріллі, тип клімату, чисельність населення, частка сільського населення, переважаючі галузі сільського господарства, поголів’я худоби тощо».

Також встановлено, що в рамках Концепції розвитку сільських територій, яка наразі розробляється Міністерством, на базі ННВК буде відбуватися навчання лідерів сільських територіальних громад, розроблятимуться моделі різних форм господарювання для сільськогосподарських домогосподарств та надаватимуться інформаційно-консультативні послуги сільському населенню.