Рятувати життя людей в критичних ситуаціях і від прихованих недуг - святий обов'язок тих, хто дав клятву Гіппократа. Але для того, щоб цей процес був ефективним, лікарям треба створити умови, за яких вони зможуть вчасно дістатися до пацієнта і матимуть увесь необхідний арсенал засобів для порятунку людського життя. Так вважає народний депутат України Григорій Калетнік. У липні 2012 року за його ініціативи на Вінниччині стартував унікальний медично-діагностичний проект «Доступна медицина – в кожен дім». Медицині області було передано 11 сучасних реанімобілів "Peugeot". Бригади лікарів почали об`їжджати село за селом, проводячи безкоштовні огляди населення. Їх сформували таким чином, аби до складу увійшли кардіолог, офтальмолог, ендокринолог, гінеколог, хірург, сімейний лікар і педіатр. Забезпечення витратними матеріалами для аналізів і оглядів, а також бензином для постійних поїздок взяв на себе Григорій Калетнік. Завдяки цьому лише минулого року медично-діагностичний проект двічі побував у кожному, навіть найвіддаленішому пункті, а нинішнього літа розпочався вже третій етап проекту. Народний депутат пообіцяв, що так буде постійно.
Саме у момент чергового перебування машини швидкої у селі Костянтинівка стався нещасний випадок. Реанімобіль з бригадою проекту прямував до лежачої хворої, аж раптом біля сільського ставка йому назустріч вибігли стривожені люди. Вони просили у медиків термінової допомоги, оскільки потопельник, якого щойно витягли з води, не подавав ознак життя.
Рятувати постраждалого взялися лікар УЗД-діагностики Микола Сушко та сімейний лікар Лілія Рябищук. З важким пацієнтом було проведено увесь комплекс заходів першої невідкладної допомоги, а далі бригада прийняла рішення доправити його у Турбівську міську лікарню, адже переїзду до Липовця він би просто не витримав. Дорогою до Турбова у потопельника ще двічі зупинялося серце та лікарі мужньо і професійно долали ці кризові для здоров'я пацієнта моменти.
Нині постраждалий Андрій Більський почувається добре і готується повернутися до звичайних буденних справ. Навряд чи він наважиться знову наблизитися до водойми, яка ледь не відправила його на той світ. Все, що може сказати чоловік про нещасний випадок, так це слова подяки за врятоване життя лікарям та особисто ініціатору медично-діагностичного проекту Григорію Калетніку.
Лікарі Турбівської міської лікарні визнають: пацієнта врятувало те, що на місці події опинився саме сучасний реанімобіль. Він оснащений найновішою технікою, яка дозволяє надавати допомогу прямо на колесах. Нині постраждалий потроху повертається до звичайного життя. Йому та бригаді швидкої помічники народного депутата вручили пам'ятні подарунки. А медично-діагностичний проект триває і далі, адже його результати за рік існування доводять: подібна практика має всі шанси стати прикладом для всієї України.