23 січня відбулась офіційна зустріч Калетніка Григорія Миколайовича та радника при Міністерстві аграрної політики та продовольства України від уряду Франції паном Анрі Барнабо.
Повернутися
     23 січня відбулась офіційна зустріч Калетніка Григорія Миколайовича та радника при Міністерстві аграрної політики та продовольства України від уряду Франції паном Анрі Барнабо.

   В ході зустрічі сторони обговорили широке коло актуальних для аграрного сектору України питань,  зокрема в галузі земельних ресурсів, розвитку аквакультури, садівництва, науки та освіти. Окреслили завдання на найближчу перспективу, одними з яких є проведення семінару на тему “Земельна реформа. Досвід Франції”, за участю французьких експертів, який відбудеться у лютому, за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, та проведення Комітетських слухань на тему “Сучасні проблеми регулювання земельних відносин”.

 Голова Комітету звернув увагу пана радника, що в контексті проведення земельної реформи холдингізація сільськогосподарського товаровиробництва та надмірна концентрацію земельних ресурсів під контролем кількох десятків холдингів, є неприпустимою, оскільки саме холдинги негативно впливають на розвиток та соціальну сферу села.

    Пан Барнабо заявив, що на сьогоднішній день, пріоритетом політики Європейського союзу є фермер. Адже саме завдяки малим господарським формуванням зберігаються робочі місця на селі, забезпечується соціальний розвиток і виробляється високоякісна сільськогосподарська продукція.

      - “В Україні повинен використовуватися позитивний Європейський досвід, а не повторення помилок. Сьогодні вже в Бразилії почали відмовлятися від агрохолдингів, які мали під контролем всі тамтешні землі” – відмітив радник.

      Обговорювали сторони також і оптимальні розміри сільгосппідприємств. Відтак, найбільш оптимальним,  переконані голова Комітету та пан радник, з точки зору менеджменту, логістики, ефективності виробництва, економічної та соціальної складової, є господарювання на площах від 10 до 30 тис. га в залежності від природнокліматичної зони.

     На завершення зустрічі, сторони обговорили деталі  зустрічі із Високоповажним та надзвичайним послом Франції в України Аланом Ремі, яка відбудеться у лютому.