Монастир у липні нинішнього року відзначатиме тисячолітній ювілей. У відповідності до постанови Кабінету міністрів урочистості відбуватимуться на державному рівні. Настоятель храму отець Антоній розповів історію створення монастиря. Згідно з переказами, що дійшли до наших часів, його засновником є Антоній Печерський. Повертаючись з гори Афон, він зупинився на Дністрових кручах і створив у скелі першу печеру. Було це у 1013-му році. У роки войовничого атеїзму головну частину монастиря підірвали з допомогою вибухівки. Нинішнє відродження храму розпочалося у 1998-му році, коли в ньому оселилися монахи з Почаївської лаври. Серед них був і нинішній настоятель отець Антоній. Те, що вдалося зробити за цей час, викликає подив і захоплення. Монахи відбудовують храм вручну. Використовувати техніку нема можливості, бо в цьому місці надзвичайно крутий схил.
У храмі відбулася служба Божа. Її провів Архієпископ Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт. Після її закінчення Григорій Миколайович вручив представникам храму подарунки – два великі церковні підсвічники та ризу архієпископу.
- Наша зустріч знакова тим, що в ній беруть участь служителі храму науки і храму Господнього, - зазначив Григорій Калетнік, – ми побували у надзвичайно святому місці, куди протягом тисячоліття приходили помолитися люди. Сьогодні духовне виховання дуже важливе, особливо це стосується молоді. Саме тому ми започаткували будівництво храму і на території аграрного університету.
Народний депутат подякував настоятелю храму і монахам за їхню подвижницьку жертовну працю, побажав міцного здоров’я задля служіння людям. Архієпископ Агапій та отець Антоній були вдячні за отримані подарунки, висловили побажання виховувати молодь у дусі любові до людей та Всевишнього.