16 січня 2013 року у стінах Верховної Ради України, відбулась офіційна зустріч Калетніка Григорія Миколайовича з представниками Китайсько-Української асоціації з реалізації міжнародних проектів.
Повернутися

16 січня 2013 року у стінах Верховної Ради України, відбулась офіційна зустріч Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Калетніка Григорія Миколайовича з представниками Китайсько-Української асоціації з реалізації міжнародних проектів. 

Слід нагадати, що у свій час, Асоціацією було створено спеціальний фонд, який заявив про свою готовність інвестувати протягом 2013 року - 600 млн. дол. США в українські сільськогосподарські проекти.

В ході зустрічі Г.М. Калетнік зазначив наскільки пріоритетними та важливими є двосторонні, взаємні відносини  України та КНР, особливо в сільському господарстві. Голова Комітету наголосив, що Україна займає одне з провідних місць у постачанні продовольства на світові ринки, тому  сьогодні потрібно говорити про пріоритети розвитку сільського господарства України з метою забезпечення продовольчої безпеки не тільки України, а і світу в цілому.

Відео: http://www.kaletnik.com.ua/videoalbom/#prettyPhoto/1/

Представники китайської делегації високо оцінили значний вклад України у розвиток світового сільського господарства і висловили готовність унести свій посильний вклад для подальшого розвитку даної галузі та розширення і зміцнення двостороннього співробітництва між нашими країнами.

Гості висловили впевненість у тому, що їх делегація поїде з України зі сформованим портфелем інвестиційних проектів. При цьому за результатами проведених переговорів ще до від’їзду будуть підписані відповідні угоди щодо співробітництва з конкретними сільгосппідприємствами.

Китайські бізнесмени висловили неабияку зацікавленість у розширенні співробітництва з Україною за такими напрямами як поставка насіння та налагодження його вирощування в Україні, розвиток виробництва альтернативних джерел енергії, розбудова сільськогосподарської інфраструктури, зокрема будівництво спеціального терміналу, через який експортуватимуться зернові культури, виробництво та будівництво теплиць тощо.

У ході зустрічі Китайська сторона повідомила про готовність сприяти українським підприємствам виходу на Гонконгську фондову біржу та залученню необхідних фінансових ресурсів  для подальшого їх розвитку. За словами одного з представників делегації, сьогодні вже досягнуто домовленості з одним із українських агропідприємств щодо здійснення первинного розміщення акцій, за підтримки згаданої асоціації, до середини поточного року.

Г.М. Калетнік поінформував Китайську сторону про сучасний стан сільського господарства, наголосивши на позитивній динаміці його розвитку, що спостерігається в останні роки, незважаючи на негативні наслідки світової фінансової кризи.

Він відзначив, що сьогодні завдяки конструктивному діалогу між Комітетом, який він очолює та Міністерством аграрної політики і продовольства України ведеться спільна робота з підготовки відповідного стратегічного документу – довгострокової програми розвитку сільського господарства, який дасть можливість визначитись стосовно організаційно правових форм суб’єктів господарювання, їх науково-обгрунтованих розмірів земельного користування. Голова Комітету також наголосив, що на сьогоднішній день триває робота з адаптації національного законодавства до світових стандартів у цій галузі, з метою створення сприятливих умов для ефективної діяльності українських бізнес структур, а також поліпшення інвестиційного клімату для успішної присутності іноземних компаній. Проте однією з основних проблем розвитку агропромислового комплексу України так і залишається відсутність стратегії розвитку земельних відносин на законодавчому рівні

Пан Калетнік коротко окреслив напрями можливого співробітництва, зокрема акцентував увагу на спільних наукових розробках та дослідженнях на базі Національної академії аграрних наук України, науковими інститутами, які своїми розробками досягли всесвітнього визнання сортів пшениці, ячменю і кукурудзи. Він запропонував започаткувати спільні дослідження щодо вирощування високопродуктивного китайського насіння у природнокліматичних умовах України на базі Національної Академії аграрних наук України.

Представник Китайської сторони наголосив на тому, що Китай готовий налагодити та забезпечити відповідними фінансовими ресурсами спільне виробництво в Україні високопродуктивного насіння кукурудзи, створених на базі передових селекційних технологій Китаю без залучення генної інженерії.

На думку Голови Комітету перспективним напрямом співробітництва між нашими державами повинно стати впровадження альтернативних видів палива, особливо виробництво біогазу. Він наголосив, що для України досвід Китаю є надзвичайно цінним, оскільки на сьогоднішній день в КНР нараховується близько 35 млн. установок з виробництва біогазу. Китайський селянин вирощує 5 - 10 свиней на забій, при цьому використовуючи відходи для отримання біогазу в середньому обсязі 3 – 3,5 куб. м. газу на добу. Домогосподарствами КНР виробляється стільки біогазу скільки Україна імпортує з Росії щорічно, у тому числі забезпечуючи продовольчу та екологічну безпеку країни. Г.М. Калетнік звернувся з пропозицією щодо необхідності проведення спільних досліджень в Україні щодо виробництва експериментальних біогазових установок з урахуванням температурних режимів України, оскільки 6 млн. селян готові бути задіяні у виробництві м’яса,  при цьому ще і отримувати власне біопаливо.

Китайська сторона висловила готовність надати відповідний супровід провідними спеціалістами та науковцями, із залученням необхідного фінансування, у розвитку виробництва альтернативних видів палива.

За словами Г.М. Калетніка цікавим напрямом двостороннього співробітництва також може стати вирощування грибів у теплицях для подальшого експорту даної продукції на територію країн Європейського Союзу.

Як зазначив Голова Комітету, враховуючи негативну зміну клімату для сільського господарства, перспективним для інвестування в Україні є розвиток гідромеліорації, оскільки при правильному поливі можна наростити виробництво зернових та технічних культур, а відповідний приріст продукції на ринкових умовах експортувати до Китаю .

Під час зустрічі сторони обговорили інвестиційний клімат у сільському господарстві України. Г.М. Калетнік зазначив, що сільське населення відноситься до інвесторів із застереженням, оскільки останні не приділяють достатньої уваги соціальному аспекту сільських територій, а також не приймають участі у розбудові сільської інфраструктури та у життєдіяльності місцевих громад, виснажують ґрунти в погоні за великими прибутками, руйнують дороги і, як не дивно, створюють дефіцит робочих місць. Він звернув увагу представників китайської делегації на те, що для ефективної та успішної реалізації інвестиційних проектів на селі порушені питання повинні бути обов’язковою частиною проекту.

У свою чергу гості запевнили, що відповідно до ідеологічних цінностей Китайської Народної Республіки порушенні питання є невід’ємною складовою будь-якого інвестиційного проекту, у тому числі тих, що реалізуються за межами Китаю.

Г.М. Калетнік піддав критиці діяльність деяких аграрних корпорації, зокрема в частині недотримання останніми балансу виробництва сільськогосподарської продукції (вирощують зернові та сою), не займаються тваринництвом, не несуть соціального навантаження. При цьому він відзначив назріле питання зміни на законодавчому рівні пільгового оподаткування великих вертикально-інтегрованих структур на систему загального оподаткування.

За результатами зустрічі, було досягнуто домовленостей стосовно підготовки інвестиційних пропозицій з Української сторони та проведення додаткових консультацій з метою своєчасного залучення інвестицій на передодні весняно-польових робіт.

Калетнік Григорій Миколайович висловив готовність всіляко сприяти впровадженню спільних інвестиційних проектів, особливо за тими напрямами, що обговорювалися під час зустрічі.